Rozwój osobisty

dr Małgorzata Lipmann

Aktorka, wykładowczyni, acting coach, trenerka, coachka, reżyserka obsady. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie uzyskała stopień Doktora Sztuk Teatralnych i Instytutu Lee Strasberga w Nowym Jorku. Jest też absolwentką programu GATE Akademii Grupy Trop, z którą obecnie rownież współpracuje jako trenerka i coachka oraz trenerka wspierająca w programach GATE i Szkoła Coachów

Ponad 10 lat doświadczenia jako wykładowczyni, trenerka i coachka przeprowadzająca procesy i szkolenia wykorzystujące pracę metodami aktorskimi w połączeniu z metodą TROP

Warsztaty, Szkolenia, 1:1 Coaching

Praca nad świadomością ciała, oddechu, głosu i emocji

Praca ze stresem

Prezentacje i wystąpienia publiczne na żywo i online, praca z kamerą

Komunikacja interpersonalna, budowanie relacji, praca na mocnych stronach, współpraca oparta na empatii

Uczestnicy

Uczestnicy warsztatów i szkoleń poznają elementy metod aktorskich, które dają narzędzia przydatne w życiu codziennym i zawodowym każdego z nas. Korzystają z nich gwiazdy Hollywood, ale czy nasze życie nie jest czasem sceną?Występujemy przed różnego rodzaju publiką: rodziną, pracodawcą, klientem, pracownikami, uczniami, kamerą, wreszcie samym sobą.
W każdej sytuacji świadomość i harmonia ze swoim ciałem, oddechem, głosem, emocjami, zmysłami i wyobraźnią powinny być dla nas wsparciem. Ćwiczenia, przez które m.in. są przeprowadzani uczestnicy, wykorzystujące relaksację, pamięć zmysłową i pamięć emocjonalną pomagają poprzez zmysły dotrzeć do podświadomości, wyobraźni i źródeł naszych emocji, a także zapanować nad stresem i świadomie z nich korzystać.
Dzięki obserwacji i analizie procesów odpowiedzialnych za nasze zachowanie pomagają zwiększyć samoświadomość i otworzyć się, a także przygotować na zmianę.

Treningi, Warsztaty, Sesje coachingowe oraz Szkolenia pomagają wypracować oraz udoskonalić:

  • świadomość siebie: swojego ciała, głosu, oddechu, swoich emocji, swoich mocnych stron, ale i ograniczeń, siły swojej wyobraźni i podświadomości i wpływu jaki mają na nie nasze zmysły.
  • świadomość swoich potrzeb, swoich mocnych stron.
  • świadomość i pewność siebie w kontaktach z ludźmi i sytuacjach konfrontacji z grupą lub różnego rodzaju publiką czy kamerą. 
  • panowanie nad stresem i emocjami. 
  • panowanie nad ciałem, oddechem i głosem
  • praktyczne umiejętności przydatne podczas prezentacji, wystąpień publicznych i spotkań na żywo jak i online.

Dla kogo?

Warsztaty, Szkolenia, 1:1 Coaching

Warsztaty i szkolenia w tym zakresie są dla Ciebie, jeśli chcesz uzyskać …

Pomoc w przygotowaniu do konfrontacji z publiką podczas prezentacji i innych wystąpień na żywo jak i online czy przed kamerą (np.: wykładowcy, doktoranci, ludzie biznesu, prezenterzy, ludzie kultury, politycy) 

Pomoc w poprawie budowania relacji i skuteczności w bezpośrednim kontakcie z ludźmi (np.: sprzedawcy, trenerzy i coach’e indywidualni, lekarze, młodzież) 

Szkolenia stanowią pomoc w doskonaleniu  i nabywaniu nowych umiejętności, ale też pomagają w przygotowaniu do zmiany i rozwoju osobistego, w poznaniu siebie, swoich możliwości i tym samym ograniczeń w odnalezieniu siebie w roli społecznej.

Warsztaty projektowane z myślą o tych, którzy na co dzień pracują z potencjałem zasobów ludzkich, którzy nauczają oraz zarządzają kadrą i organizacją firmy 

– mogą poprzez uczestnictwo w warsztatach oraz szkoleniach zyskać nowe narzędzia przydatne do pracy z ludźmi oraz do pracy w zespole. 

– zyskają oni narzędzia, dzięki którym zwiększą efektywność pracy swojej oraz podwładnych (np.:menadżerowie, liderzy, pracodawcy, trenerzy, coach’e, nauczyciele).